N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Jasełka 2021 w szkole

Jasełka 201 w szkole

Ostatnie dni przed świętami upłynęły na przygotowaniach do jasełek i spotkań klasowych. Udekorowano szkołę i klasy. Tuż przed świętami odbyła się także wywiadówka. Kilka dni później konkurs kolęd i pastorałek. Zobacz film.


zobacz film Do Betlejem 2021


Jasełka „Do Betlejem"

W grudniu zespół koła teatralnego Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej pod kierunkiem Anny Malewskiej – Wawro rozpoczął, jak co roku od 14 lat, przygotowania do przedstawienia jasełek bożonarodzeniowych.

W tegorocznym przedstawieniu skupiono się na tradycyjnych wątkach i pokazano okoliczności narodzin pana Jezusa. Dopełnieniem przedstawienia była scenografia wykonana przez p. Violettę Jamróz oraz kostiumy, które w większości przygotowali, wg podanych im wskazówek, sami uczniowie.

Rezultat pracy grupy zaprezentowano 15 grudnia 2021 przed rodzicami. 17 grudnia młodzież wystąpiła przed rówieśnikami i nauczycielami na apelu świątecznym, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Występ tak się spodobał, że dzieci wystąpiły w Jaszczurowej przed publicznością wsi sołectwa Ponikiew – Chobot w sobotę 18 grudnia 2021.

W postacie jasełek bożonarodzeniowych „Do Betlejem" wcieliła się grupa 17 uczniów. Niektóre osoby zagrały dwie postacie. Poszczególnych bohaterów interpretowali:

 • Marię – Marlena Szczurek, kl. V
 • Józefa – Adrian Storch, kl. IV
 • Aniołów – Adrianna Mika, kl. IV, Aleksandra Kopeć, kl. VII, Natalia Zadora, kl. VII
 • Pasterzy – Igor Urbaś, kl. IV, Michał Trzpiot, kl. IV, Rafał Szczurek, kl. V
 • Królów – Kamil Paździor, kl. VII, Filip Fornal, kl. VII, Arseni Minikowicz, kl. VII
 • Strażnika – Bartłomiej Paździora, kl. VIII
 • Wróżbitę - Kamil Paździor, kl. VII
 • Heroda – Igor Mosór, kl. VIII
 • Diabłów - Aleksandra Kopeć, kl. VII, Maciej Bajda, kl. V, Natalia Zadora,  kl. VII, Zuzanna Warchoł, kl. VII
 • Belzebuba – Kirył Kałupayev, kl. VII
 • Borutę - Igor Urbaś, kl. IV
 • Śmierć – Zuzanna Warchoł, kl. VII
 • Mały chór tworzyły Małgosia Szczygieł, kl. IV i Rozalia Mikołajek, kl. VII

 Konkurs kolęd i pastorałek

Po jasełkach odbył się konkurs - a właściwie koncert kolęd i pastorałek. Zobacz film...

Serdecznie dziękuję harcerzom oraz nauczycielom naszej szkoły za przedświąteczne zaangażowanie i dar serca przy organizacji zbiórki rzeczy i żywności dla potrzebujących. Przed nami, w styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - czyli dalszy ciąg wolontariatu...

Robert Kadela, dyrektor

Jasełka 2021 w szkole (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie