N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wolontariat - Szlachetna Paczka, WOŚP

Wolontariat

Już kiedyś pisaliśmy - wolontariat realizowany w szkole jest okazją do kształcenia postaw obywatelskich i wychowania w duchu odpowiedzialności. Wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce i WOŚP. Pomagać to świetna rzecz!

Szlachetna Paczka

W grudniu 2021 wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce – ogólnopolskim projekcie społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Z naszej strony w akcję włączyła się szkoła, harcerze ze 130 Drużyny Starszoharcerskiej, nauczyciele i oczywiście rodzice. To, co udało nam się zebrać dostarczyliśmy do Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Tam już wszystko zostało spakowane - i dotarło do potrzebujących.

WOŚP

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (30.01.2022) w naszej gminie organizował GOKiC w Mucharzu, a sztab znajdował się w Hufcu Ziemi Wadowickiej ZHP. Dzięki wspólnemu wysiłkowi - w gminie Mucharz udało się zebrać 8489,72 zł. Mieliśmy w tym swój malutki udział.

Już po finale WOŚP-u i Szlachetnej Paczki rozmawialiśmy w szkole o idei wolontariatu przy torciku i piernikowych serduszkach.

Świąteczne kartki w DPS

Tuż przed świętami (zobacz) przygotowaliśmy kilkadziesiąt kartek świątecznych z życzeniami, które wysłane zostały do m.in. do do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach prowadzonego przez siostry Nazaretanki. Otrzymaliśmy odpowiedź:

Szanowny Panie Dyrektorze!
W imieniu Siostry Dyrektor i naszych Mieszkanek składam na Pana ręce serdeczne podziękowanie dla uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznych życzeń dla naszych Mieszkanek. Świąteczne kartki wywołały wiele radości u wszystkich Mieszkanek, ale w sposób szczególny u tych, które z różnych względów nie mają bliskich osób, które pamiętałyby o nich w tym świątecznym czasie. Dziękuję Panu oraz Gronu Nauczycielskiemu za uwrażliwianie dzieci i młodzieży na takie rzeczywistości życia, jakie prezentuje nasz Dom. Byłoby nam miło gościć kiedyś w przyszłości uczniów Pańskiej szkoły w naszym Domu. Jeszcze raz dziękuję życząc tego wszystkiego, co jest konieczne do dobrego edukowania i wychowywania młodego pokolenia Polaków.
s. Livia, kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego DPS

Wolontariat to świetna rzecz!

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie