N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny 2022

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu ubraliśmy się w wiosenne kolory, aby powitać nową porę roku. Słoneczna pogoda pozytywnie wpłynęła także na nasz nastrój - zobacz, co się działo w szkole i na boisku...

Pierwszy dzień wiosny

Tego dnia nauczyciele klas 0-III przeprowadzali rozmowy, pogadanki na temat zwiastunów i zwyczajów związanych z witaniem wiosny, zaplanowane były też spacery po najbliższej okolicy.


zobacz film (youtube)


Nagle okazało się, że nasze plany musiały ulec zmianie. Do naszych drzwi zapukała wysłanniczka Pani Wiosny, pani Barbara Mosór. Zaproponowała uczniom wspólną zabawę w poszukiwanie Pani Wiosny. Uczniowie klas 0-III otrzymali listy od Pani Wiosny z wskazówkami, gdzie mają się udać, aby odnaleźć kolejne koperty z zdaniami.

Gra terenowa

Korzystając z uroków pięknej pogody dzieci miały za zadanie odszukanie kopert na terenie szkoły. Ułatwieniem były kolorowe kwiaty, dla każdej klasy innego koloru, które rozsypała pani Wiosna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały i wykonywały wszystkie zadania: ćwiczenia, zagadki zawarte w kopertach.

Kto nie zna Pani Wiosny

Punktem kulminacyjnym było spotkanie uczniów z Panią Wiosną (panią Teresą Bąk) na boisku szkolnym. Dzieci przywitały gościa piosenką.
Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali od Pani Wiosny medale oraz upominki przygotowane przez panią Basię, za sprawne i dokładne wykonanie wszystkich zadań. Następnie uczniowie z Panią Wiosną i Marzanną bawili się przy muzyce.

Na zakończenie spotkania pan dyrektor zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Żegnając się z uczniami Pani Wiosna zabrała ze sobą Marzannę.
Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. (Cz. Mika)

Nauczyciele i uczniowie klas 0-III dziękują paniom Barbarze Mosór i Teresie Bąk za przygotowanie i dostarczenie wielu wrażeń w tym szczególnym dniu!

Pierwszy dzień wiosny (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie