N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wizyta w Harbutowicach

Wizyta w Harbutowicach

W grudniu 2021 roku rozpoczęliśmy w szkole zbiórkę karmy dla zwierząt - przed świętami udało się ją dostarczyć do przytuliska w Harbutowicach.

Wizyta w Harbutowicach

We środę 13 kwietnia 2022 z Olą, Marlenką, Igorem i Karolem odwiedziliśmy Przytulisko dla zwierząt w Harbutowicach w celu przekazania karmy dla zwierząt, którą gromadziliśmy, aby wesprzeć działalność p. Małgorzaty Dobrzańskiej i jej męża Jerzego. Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci udało się zebrać sporo karmy dla kotów, o którą prosiła p. Małgorzata - w jej imieniu przekazuję wszystkim ogromne podziękowania!

Od 1999 roku wszystko dla zwierząt

Przytulisko zostało założone w 1999 r. przez siostrę p. Małgorzaty, p. Bożenę Chechlińską, która przeznaczyła dom i ogród dla bezdomnych psów i kotów, szczególnie tych starych, chorych i porzuconych.

W schronisku oprócz kotów mieszkają jeszcze psy, niektóre nawet kilkanaście lat! Nie jest łatwo opiekować się tak dużą grupą zwierząt, dlatego każde wsparcie jest ważne. Małżeństwo z poświeceniem i ogromnym sercem dba o swoich podopiecznych, zwierzaki są zadbane, szczęśliwe i zakochane w swoich opiekunach, większość psów mieszka w domu.

Z opowiadań p. Małgorzaty wiemy, że zwierzęta przeżyły trudne chwile zanim trafiły do schroniska, niektóre do tej pory boją się ludzi i są nieufne. Mieliśmy okazję poznać kilka psów, były bardzo radosne i chętne do głaskania, dobrze że trafiły w takie miejsce. (J. Zielińska)

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w naszą akcję!

Wizyta w Harbutowicach (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie