N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Posprzątaj z nami Małopolskę!

Posprzątaj z nami Małopolskę!

W piątek 22 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji „Posprzątaj swój kawałek parku na wiosnę".

Park Krajobrazowy Beskidu Małego

Najmłodsi udali się na ścieżkę ekologiczną w okolicach dworu Thetschlów i nad Jezioro Mucharskie. Klasy 4 i 5 powędrowały nad jaszczurowskie Tatry, zaś najstarsi udali się na szlak prowadzący na Leskowiec, wspólnie sprzątając fragment Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz jego otuliny. A na koniec czekała na wszystkich gorąca herbatka w plenerze w turystycznym klimacie.

Wszyscy z ogromnym zapałem przystąpili do działania, prześcigając się w zbieraniu plastikowych i szklanych butelek, słoików czy puszek. Cieszy zaangażowanie dzieci i młodzieży w akcję, zatrważa jednak ilość znalezionych na łonie przyrody śmieci.

Poddajemy to wszystkim – małym i dużym – pod rozwagę!

Dzień wcześniej do akcji włączyli się harcerze ze 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego. Podczas czwartkowej zbiórki sprzątali ścieżki mucharskiego lasu i szczyt Upaliska.

Wszystkie te działania prowadzone były w ramach akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę". (D. Polan)

Posprzątaj z nami Małopolskę (foto D. Polan, J. Zielińska, D. Targosz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie