N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Być jak Ignacy

Być jak Ignacy

Od października 2021 roku klasy IV i V wzięły udział w VI edycji ogólnopolskiego projektu naukowego organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Być jak Ignacy!".

Być jak Ignacy

Uczniowie uczestnicząc w zajęciach poznają tajniki nauki. Poznali odkrycia geograficzne, tajniki lotnictwa i podróży kosmicznych, badali tajemnice mózgu, poznawali przyrodę, odkrycia archeologiczne, odwiedzili oczyszczalnię ścieków, budowali model rakiety, kompasy, modele studni, latające pojazdy, modele Układu Słonecznego... i poznali mnóstwo ciekawostek naukowych.

Projekt, gra i biwak

Ostatnim zadaniem był własny projekt uczniowski, nauczyciele przygotowali zaś grę terenową dotyczącą nauki i techniki.

Gra połączona była z biwakiem w Harcówce w Mucharzu. Uczestnicy gry w pięciu 3 – osobowych drużynach, korzystając z mapy i instrukcji przemierzali trasę, wykonując po drodze różne zadania.

Na trasie było pięć punktów, każdy odnosił się do innej dziedziny nauki. Uczestnicy konstruowali wieże z patyczków, która musiała utrzymać kubek z wodą, rozpoznawali gatunki roślin, budowali prosty balon, uczestniczyli w „wykopaliskach", tworzyli lampę.

Na każdym punkcie dodatkowo musieli rozwiązać zagadkę, której rozwiązanie było niezbędne do odgadnięcia końcowego hasła. Hasło wskazywało punkt końcowy gry, była to HARCÓWKA a tam ukryty skarb.

Ognisko z kiełbaskami

Po zakończonej grze terenowej miło spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami, bawiąc się dalej. Przed snem obejrzeliśmy film, po którym poszliśmy spać. Rano dziewczynki przygotowały pyszne śniadanie, chłopcy pomogli w porządkach i rozjechaliśmy się do domów. Było fantastycznie! (J. Zielińska)

Być jak Ignacy (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie