N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Bieszczady

Bieszczady

30 maja - 1 czerwca - wycieczka klasy ósmej w Bieszczady. Było fantastycznie!

30 maja 2022 - ruszamy w Bieszczady

Dobra passa turystyczna klas ósmych trwa. W ubiegłym roku nasi absolwenci zdobyli Giewont, a tym razem ósmoklasiści w składzie: Martyna, Weronika, Igor, Bartek, Mateusz, Damian i Maciek wraz z nauczycielami p. Robertem Kadelą i p. Dorotą Polan wybrali się na trzy dni w odległe Bieszczady.

Zwiedzamy, zwiedzamy, zwiedzamy

Pierwszy dzień wycieczki obfitował w turystyczne atrakcje zwiedzane po drodze: miasteczko galicyjskie w Nowym Sączu, cmentarz wojskowy w Grybowie i w Gorlicach Łużna Pustki, synagoga w Bobowej, średniowieczne miasto Biecz, cerkiew w Smolnikach.

Na Tarnicę!

Na wtorek zaplanowana była całodniowa wędrówka. Przemierzyliśmy około 19 km, wyruszając z Wołosatego i zdobywając najwyższy szczyt Bieszczad po stronie polskiej – Tarnicę, a także Krzemień, Halicz, Rozsypaniec i Przełęcz Bukowską. Dzień zakończyliśmy przejażdżką pętlą wokół Połoniny Caryńskiej przez Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik i Smolnik.

Ach, te połoniny ...

Jakby nam tego było jeszcze mało, w środowe przedpołudnie zdobyliśmy malowniczą Połoninę Wetlińską, wychodząc z Przełęczy Wyżniańskiej pod Berrehami. Już w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej Majdan, gdzie obejrzeliśmy zabytkowe lokomotywy. Z okazji Dnia Dziecka w Cisnej zjedliśmy pyszne naleśniki, a w Nowym Sączu tradycyjne lody i najlepsze sądeckie pierogi.

Bardzo dziękujemy druhowi Michałowi Wacie i OSP Mucharz za użyczenie strażackiego busa (dzięki temu mogliśmy sprawnie i tanio przemieszczać się po trasie wycieczki) oraz Komitetowi Rodzicielskiemu za dofinansowanie naszej wyprawy.

Bieszczady (foto R. Kadela, D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie