N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Chodź po Beskidach - Barania Góra

Chodź po Beskidach - Barania Góra

W listopadzie, w ramach realizowanego projektu "Chodź po Beskidach" wybraliśmy się na Baranią Górę – szczyt w Beskidzie Śląskim.

Z Wisły czarnym szlakiem

W wycieczce wzięli udział harcerze oraz młodzież szkolna z gminy Mucharz. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej, a także do naszej "wewnętrznej" odznaki "Chodź po Beskidach". Atrakcje turystyczno-krajoznawcze - obowiązkowe!

Rozpoczęliśmy w Wiśle, w okolicach Jeziora Czerniańskiego i dalej za czarnym, następnie czerwonym szlakiem osiągnęliśmy Szchronisko PTTK Przysłop (900 m n.p.m.) i dalej, za kolejną godzinę osiągnęliśmy szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m._)

Trochę krajoznawstwa

Widoki z Baraniej Góry zapierają dech - od zachodu z najwyższym szczytem Beskidu Śląsko-Morawskiego Łysą Górą (1323 m) przez Stożek, Czantorię, Równicę, Skrzyczne (najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego z masztem rtv), całe pasmo Beskidu Małego z Leskowcem, Jałowiec, Polica, Babia Góra, Pilsko, Tatry i Mała Fatra z widokiem na Wielki Rosutec i Wielki Krywań.

Oczywiście poznaliśmy wszystko co można o naszej Wiśle - Czarna i Biała Wisełka, rezerwaty przyrody i oczywiście Kaskadę Rodła. Beskid Śląski i Barania Góra są OK!

„Chodź po Beskidach"

"Chodź po Beskidach" to projekt realizowany przez harcerzy z ZHP Mucharz i Szkołę Podstawową w Jaszczurowej. Główny cel to poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidów. Projekt współfinansowany jest przez Gminę Mucharz oraz ZHP Mucharz.

Barania Góra w Beskidzie Śląskim (foto R. Kadela)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie