N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Babci i Dziadka 2023

Dzień Babci i Dziadka 2023

W piątek 27 stycznia do szkoły zawitali wyjątkowi goście - babcie i dziadkowie naszych uczniów. Przybyli na zaproszenie wnuków z okazji obchodzonego niedawno Dnia Babci i Dziadka.

Życzenia od najmłodszych

Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną, na której wystąpili wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Dyrektor szkoły pan Robert Kadela przywitał serdecznie gości: babcie, dziadków, rodziców i zaprosił do obejrzenia przedstawienia. W pierwszej części uroczystości uczniowie z klas 0-3 pod opieką wychowawczyń: pani Doroty Targosz, pani Bogumiły Środy i pani Anety Urbaś zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie: mogliśmy podziwiać bohaterów „Czerwonego Kapturka" czy „Różowej pantery", dzieci wcieliły się też w role babć tańczących, śpiewających, gotujących pyszne obiady i ćwiczących fittnes oraz dziadków łowiących ryby, zbierających grzyby i ... grających na komputerze.

„Zaśpiewajmy kolędę..."

Jako że wciąż mamy okres świąteczny, w drugiej część występu uczniowie przygotowani przez panią Violettę Jamróz zaprosili nas do wspólnego kolędowania. Śpiewali soliści, prezentowały się duety, tercety, kwartety i wreszcie cały szkolny chór. Szacowna widownia doceniła wokalne talenty występujących, nagradzając ich sowicie brawami.

Przy kawie

Na koniec wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zaśpiewali babciom i dziadkom gromkie STO LAT! Dzieci podarowały piękne laurki, w których znalazły się płynące z serca życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia klasowe. Było wzruszająco i bardzo radośnie. Przyszedł czas na wspólne rozmowy z wnukami, sąsiadami i znajomymi przy kawie, herbacie i ciastku – wszystko przygotowane przez naszych rodziców. Oby jak najwięcej takich łączących pokolenia uroczystości! (D. Polan)

Babciu, Dziadku, coś Wam dam,
Jedno serce, które mam.
A w tym sercu róży kwiat,
Babciu, Dziadku, żyj STO LAT!

Dzień Babci i Dziadka 2023 (foto D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie