N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Konkurs ZHP 2023

Konkurs ZHP 2023

Hufcowy Konkurs Historyczny „Akcja pod Arsenałem". Patrol 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego wziął w nim udział, a nasza drużyna była jego organizatorem.

Patrol 130 DSTH na konkursie historycznym

Patrol 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego w składzie: dh Szymon Kadela, dh Kirył Kolupayeu i dh Leonard Sikora wziął udział w Hufcowym Konkursie Historycznym. Odbył się on 12 maja 2023 r. w siedzibie Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. W zmaganiach konkursowych wzięli udział harcerze z drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich hufca, w sumie 10 trzyosobowych patroli.

Rocznicowy temat

Temat tegorocznego konkursu to „Akcja pod Arsenałem. 26 III 1943". Zadania konkursowe objęły zagadnienia dotyczące uczestników, okoliczności, przebiegu i skutków akcji pod Arsenałem. W tym roku minęło 80 lat od tego wydarzenia. Wśród materiałów, z których przygotowywali się uczestnicy konkursu, znalazły się: powieść „Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego rozdział „Pod Arsenałem", film „Akcja pod Arsenałem" w reż. Jana Łomnickiego, słuchowisko radiowe PR z 1963 r. (wspomnienia uczestników akcji odbicia Jana Bytnara z rąk gestapo. Opowiadali: Stanisław Broniewski „Orsza". Lech Suski „Katoda", Witold Bartnicki „Kadłubek", Zygmunt Kaczyński „Wesoły" i Andrzej Wolski „Jur").

Najlepsi z najlepszych

Pierwszy etap konkursu to 20 pytań testowych, które uczestnicy rozwiązywali indywidualnie. Potem przyszły zadania zespołowe. Zwycięzcą konkursu został starszoharcerski patrol 1 WPDH „Wagabunda, II miejsce zajęła 18 DH „Bajkonators", patrol, III – 5 DH „Nasze ZOO", a IV miejsce z wyróżnieniem 6 DSTH „Dioryt" (opiekun phm. Joanna Krecichwost).
Nasza drużyna wraz z Komendą Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP była organizatorem konkursu (hm. D. Polan).

Konkurs ZHP 2023 (foto ZHP Mucharz)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie