N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wycieczka do Suchej Beskidzkiej

Wycieczka do Suchej Beskidzkiej

W dniu 10 maja 2023 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w wycieczce do Suchej Beskidzkiej.

Wycieczka edukacyjna klas 0-III do Suchej Beskidzkiej

Na początku udali się do Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera, gdzie mogli uczestniczyć w spektaklu „Dzwonnik z Notre Dame" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte. Musical wywarł duże wrażenie. Zarówno scenografia z wybudowanym fragmentem fasady Katedry Notre Dame, jak i gra aktorów i oprawa muzyczna stworzyły niezwykłe widowisko. Recenzją niech będzie wypowiedź jednej z uczennic, która stwierdziła, że „przedstawienie było lepsze niż bajki w telewizji".

Muzeum Miejskie - Zamek

Następnie uczniowie udali się do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej mieszczącego się w suskim zamku. Zarówno wnętrza zamku, jak i wszystkie ekspozycje przykuły uwagę dzieci. Podobały się im obrazy, rzeźby, meble, ale również stroje z dawnych epok i kolekcja broni myśliwskiej. W trakcie zajęć archeologicznych „Najstarsze osadnictwo w dolinie rzeki Skawy" poznali odkrycia związane z terenem naszej gminy.

Wycieczka doskonale wpisała się w realizowaną obecnie tematykę w klasach I-III i pozwoliła wzbogacić dotychczasową wiedzę. (D. Targosz)

Wycieczka do Suchej Beskidzkiej (foto D. Targosz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie