N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Różanecznika 2023

Dzień Różanecznika 2023

27 maja 2023 r. w sobotnie popołudnie przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej świętowano po raz trzeci Dzień Różanecznika. 

Dzień Różanecznika „Na sportowo"

27 maja 2023 r. w sobotnie popołudnie przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej świętowano po raz trzeci Dzień Różanecznika. Na tej rodzinnej imprezie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy Jaszczurowej.

Artystyczne występy

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wokalne, taneczne i recytatorskie talenty. Były występy solo, w duetach i całymi klasami. Piosenki, wiersze i wspaniały układ choreograficzny w wykonaniu najmłodszych nagrodzono gromkimi brawami.

Zdrowo, na sportowo

Podczas pikniku można było nabyć gazetkę uczniowską, która powstała w ramach realizacji projektu „Trzymaj formę", promującego zdrowy i aktywny styl życia. Drużyna chłopców z klasy ósmej rozegrała mecz koszykówki z młodzieżą z Ukrainy; po wspaniałej grze zwyciężyli goście 10:9. Do zabawy włączyli się też tatusiowie, którzy stawili się na boisku, by rozegrać z reprezentacją uczniów mecz piłki nożnej. Nie da się ukryć, że ojcowie byli w świetnej formie, o czym świadczy wynik zwycięskiego dla nich meczu 9:4.

Atrakcje

Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyło się stoisko z malowaniem twarzy „Pomaluj sobie buźkę"- powstawały prawdziwe arcydzieła z wizerunkami postaci z bajek, komiksów, motylków czy kwiatów. Najbardziej aktywni ruchowo wykorzystali swoją energię na dmuchanym zamku. W przyszkolnej fotobudce można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z polaroidu. W budynku szkoły przygotowano wystawę fotograficzną, na której utrwalono cały rok z życia szkoły. Zaproszono także do zwiedzenia izby pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej.

Kulinarne pyszności

Na stoiskach kulinarnych serwowano kawę, herbatę, soki, ciasta domowej roboty (to wypieki naszych mam i babć) i kiełbaski z grilla. Było pysznie i smakowicie, a chętnych do degustacji nie brakowało!

Nowy różanecznik do kolekcji

Stałym punktem programu Dnia Różanecznika jest ... sadzenie różanecznika. Tym razem jeden piękny okaz posadziła sportowa reprezentacja tatusiów. Okazuje się, że i z tym zadaniem poradzili sobie świetnie – różanecznik już kwitnie.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP Jaszczurowa, strażakom z OSP Jaszczurowa i Skautowi ZHP Wadowice za pomoc w organizacji imprezy, a wszystkim uczestnikom rodzinnego pikniku za liczne przybycie, uśmiech i wspaniałą, wspólną zabawę.

Dzień Różanecznika 2023 (tekst, foto D. Polan, SP Jaszczurowa)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie