N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wadowice - Kot w butach i sprawa węgla

Wycieczka do Wadowic - Kot w butach i sprawa węgla

Baśń Kot w butach, zapoznanie ze znaczeniem węgla w przyrodzie i udział w warsztatach na temat węgla - to główne cele wycieczki do Wadowic 2 października 2023 r.

Do Wadowic

W dniu 2 października 2023 r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły udali się na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem postanowili pojechać do pobliskich Wadowic.

Kot w butach

Wizytę w mieście rozpoczęli w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny „Kot w butach". Znana wszystkim baśń w nowej odsłonie przyniosła niezwykle dużo radości i wzruszeń. Doskonała gra aktorów, ciekawa scenografia i oprawa muzyczna sprawiły, że przygody młodego młynarczyka i jego wiernego kota, obejrzeli z zapartym tchem.

Wykład o węglu

Następnie udali się do Muzeum Miejskiego. Tam obejrzeli wystawę geologiczną „Wykład o węglu" i wzięli udział w zajęciach, w czasie których dowiedzieli się jak powstaje węgiel, poznali jego różne rodzaje, wykonali proste doświadczenia. Zrozumieli, że pierwiastek węgiel jest podstawowym składnikiem całego świata organicznego.

Lekcja plastyki

Potem w pięknie urządzonych salach muzeum mieli okazję wykonać prace plastyczne techniką kolażu. Oczywiście wykorzystali naturalne okazy przyrodnicze i węgiel drzewny. Warsztaty okazały się bardzo kształcące.

Akcja kremówka

Wizytę w Wadowicach zakończyli zakupami w cukierni, gdzie nabyli słynne kremówki, które potem z apetytem spałaszowali.

Wycieczka do Wadowic (foto D. Targosz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie