N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Książka za drzewo

Książka za drzewo

Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Książka za drzewo - celem akcji jest nauka szacunku do książek, którym dajemy drugie życie...

Książka za drzewo

Uczniowie klas IV-VII wraz z nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji Książka za drzewo tworzonej przez członków Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, którzy od kilkunastu lat zajmują się aktywną promocją postaw proekologicznych.

Celem akcji jest nauka szacunku do książek, którym dajemy drugie życie połączone z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych. Akcja Książka za drzewo wpisuje się również w założenia Zielonego Europejskiego Ładu, w ramach którego planuje się posadzenie 3 miliardów drzew do 2030 roku.

Arka połączyła sadzenie drzew i miłość do książek w ramach nowej inicjatywy. Szkolna biblioteka w zamian za zasadzenie drzew otrzyma książki z tzw. drugiej ręki, pozyskanej od osoby, która wcześniej oddała swoją książkę. Dzięki działającej na stronie interaktywnej mapie Polski można zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo.

Podziękowania!

Podziękowania pragniemy przekazać leśniczemu Panu Tomaszowi Bielowi, który zechciał wraz z nami wybrać się w poniedziałek 16.10.2023 r. do pobliskiego lasu i zasadzić 40 sadzonek sosny oraz przybliżyć nam temat odnośnie tego, że sadzenia drzew jest niezmiernie istotne, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych. (K. Trybała)

Książka za drzewo (foto K. Trybała, P. Targosz)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie