N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Mikołajki 2019

Mikołajki 2019

W szkole zawitał św. Mikołaj. Podobno długo zastanawiał się nad prezentami - rózga czy cukierek - taki miał dylemat. Przeważył jednak nad jego decyzją liczny udział młodzieży w konkursach przedmiotowych.

W tym roku święty postawił jeszcze na coś. Promował wśród dzieci dwa piękne, ale zapominane bardzo często wyrazy - proszę i dziękuję! Tak więc każdy uczeń samodzielnie obdarowywał kolegę, koleżankę prezentem i patrząc prosto w oczy z radością wypowiadał to magiczne słowo - proszę! Wtórowało mu głośne - dziękuję!

W tym dniu przyszedł Mikołaj, miałem okazje mu pomóc poprzez puszczanie piosenek. Był to chyba najlepszy dzień dla najmłodszych ponieważ mogli spotkać Mikołaja, zrobić zdjęcia. Byłem bardzo szczęśliwy, że sprawiliśmy dzieciom tyle radości oraz frajdę i że otrzymały upominki, mogły zatańczyć. Sam miałem okazję poznać Mikołaja - jest to świetny facet, ale bardzo rozgadany... Przyznaję, że miał świetny pomysł, żeby uczyć, żeby być miłym dla siebie oraz mówić te dwa słowa "Proszę" i "Dziękuję".

Kamil T., klasa 8

Mikołajki 2019 (foto I. Gryga, D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie