N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Jeżdżę z głową 2020

Jeżdżę z głową 2020

Po raz kolejny uczniowie szkół Gminy Mucharz mieli szansę poznawać tajniki sztuki jazdy na nartach i w pełni z niej skorzystali.

Jeżdżę z głową

Projekt miał na celu wzrost bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich oraz popularyzację jazdy w kasku, nabycie podstawowych umiejętności jazdy na nartach/snowboardzie, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, zachęca równocześnie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, promując przy tym Małopolskę, jako regionu szczególnie przyjazny dla uprawiania rekreacji i sportu.

Nasi uczniowie na stoku

Na przełomie lutego i marca grupa 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Mucharza, Szkoły Podstawowej z Jaszczurowej i Szkoły Podstawowej ze Świnnej Poręby brała udział w zajęciach w ramach programu „Jeżdżę z głową", który zorganizowany został przez gminę przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

„Wojtek" w Zawoi

Zajęcia odbywały się w Zawoi na wyciągu „Wojtek". Obejmowały 16 godzin nauki w czasie czterech wyjazdów. Uczestnicy mieli zapewniony dowóz, sprzęt a także ciepłą herbatę i słodki poczęstunek. Pod okiem wykwalifikowanych i kompetentnych instruktorów nabywali pierwsze umiejętności poruszania się na nartach. Zaczynali od nauki bezpiecznego upadania, a skończyli – zjazdem z dużego wyciągu. Radość i duma po tym zjeździe była ogromna. Przygotowane na koniec atrakcje: finałowy slalom, medale wręczane przez instruktorów, a także kiełbaski z grilla na pokrzepienie sił witalnych, sprawiły, że nikomu nie chciało się wracać do domu.

Czekamy na kolejną zimę

Możemy być dumni z naszych małych narciarek i narciarzy, bo chwaleni byli za wyjątkową sprawność, zaangażowanie na stoku i wzorowe wykonywanie poleceń. Miejmy nadzieję, że za rok znowu uda się przeprowadzić ten udany projekt w naszej gminie. (D. Targosz)

Jeżdżę z głową (foto D. Targosz)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie