N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Biblioteka - zapraszamy po nowe książki

Biblioteka - zapraszamy po nowe książki

Zapraszamy do biblioteki. Wiem, wiem, lubicie czytać, i dlatego mamy kilka nowości. Każdy, kto przeczyta książkę...

... będzie mądrzejszy. Piękne okładki, kolorowe ilustracje, świetnie wydania, bajki, powieści, kryminały, komiksy, fantastyka - każdy znajdzie coś dla siebie.

Książka powoli – dzień po dniu zupełnie jakby była kroplą wody spadającą na kamień – kształtuje wrażliwość moralną dziecka, jego poczucie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, za dokonywane w życiu wybory, za słowa, gesty, bezustanny własny rozwój.

Zachęca do tego, by być człowiekiem otwartym na innych, dobrym i uczciwym, by żyć mądrze, godnie i pięknie, by nieustannie kształtować samego siebie i każdego dnia brać odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy.

W ostatnim czasie (I semestr) nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa. W jego ramach, dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Mucharzu, zakupiliśmy książki za kwotę 5000 zł. Kilkadziesiąt nowych książek już czeka na Was na półkach naszej biblioteki.

Kornel Makuszyński pisał: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”.

Zapraszamy do przeżycia wspaniałej czytelniczej przygody!

Zobacz także:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie