N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca uczniowie z klasy 4 i 5 - Szymon i Oliwier uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szymon Kadela i Oliwier Szczurek przygotowali samodzielnie gazetkę i z wychowawczynią p. Jadwigą Zielińską umieścili ją na szkolnym korytarzu. Stała się pretekstem do rozmów o Dniu Pamięci w klasach starszych (7-8). Dziękujemy i gratulujemy pomysłu!

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony corocznie 1 marca poświęcony jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowało się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski. Święto ustanowił Prezydent Bronisław Komorowski w dniu 9 lutego 2011 roku.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie