N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Być jak Ignacy

Być jak Ignacy

Od października 2021 roku klasy IV i V wzięły udział w VI edycji ogólnopolskiego projektu naukowego organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Być jak Ignacy!".

Być jak Ignacy

Uczniowie uczestnicząc w zajęciach poznają tajniki nauki. Poznali odkrycia geograficzne, tajniki lotnictwa i podróży kosmicznych, badali tajemnice mózgu, poznawali przyrodę, odkrycia archeologiczne, odwiedzili oczyszczalnię ścieków, budowali model rakiety, kompasy, modele studni, latające pojazdy, modele Układu Słonecznego... i poznali mnóstwo ciekawostek naukowych.

Projekt, gra i biwak

Ostatnim zadaniem był własny projekt uczniowski, nauczyciele przygotowali zaś grę terenową dotyczącą nauki i techniki.

Gra połączona była z biwakiem w Harcówce w Mucharzu. Uczestnicy gry w pięciu 3 – osobowych drużynach, korzystając z mapy i instrukcji przemierzali trasę, wykonując po drodze różne zadania.

Na trasie było pięć punktów, każdy odnosił się do innej dziedziny nauki. Uczestnicy konstruowali wieże z patyczków, która musiała utrzymać kubek z wodą, rozpoznawali gatunki roślin, budowali prosty balon, uczestniczyli w „wykopaliskach", tworzyli lampę.

Na każdym punkcie dodatkowo musieli rozwiązać zagadkę, której rozwiązanie było niezbędne do odgadnięcia końcowego hasła. Hasło wskazywało punkt końcowy gry, była to HARCÓWKA a tam ukryty skarb.

Ognisko z kiełbaskami

Po zakończonej grze terenowej miło spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami, bawiąc się dalej. Przed snem obejrzeliśmy film, po którym poszliśmy spać. Rano dziewczynki przygotowały pyszne śniadanie, chłopcy pomogli w porządkach i rozjechaliśmy się do domów. Było fantastycznie! (J. Zielińska)

Być jak Ignacy (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie