N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Seniorzy w naszej szkole

Seniorzy w naszej szkole

Podopieczni gminnego Dziennego Domu Senior + gościli w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej. Odwiedzili izbę pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej, gdzie mogli zobaczyć pamiątki związane z życiem pisarki, jej pracą zawodową i życiem osobistym.

W izbie pamięci

We wtorek 8 listopada 2022 r. podopieczni gminnego Dziennego Domu Senior + gościli w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej. Odwiedzili izbę pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej, gdzie mogli zobaczyć pamiątki związane z życiem pisarki, jej pracą zawodową i życiem osobistym.

Rozmowy przy kawie...

Obejrzeli też zrealizowany przez uczniów dawnego Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu film „Wieś na dnie jeziora. Pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej" oraz prezentację multimedialną o życiu i twórczości pisarki. Spotkanie przy kawie stało się też okazją do wspomnień i rozmów o wczesnej młodości i szkolnych latach seniorów.

Projekt pomnika

Seniorzy mieli także możliwość zobaczyć znajdujący się w izbie pamięci projekt pomnika „Pomnik Pisarki", poświęconego Janinie Barbarze Górkiewiczowej, wizualizację oraz plansze przedstawiające jego usytuowanie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022. Kompozycja rzeźbiarska przedstawiać będzie naturalnej wielkości postać pisarki Janiny Górkiewiczowej, siedzącej na ławce podczas czytania książki. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 15 listopada 2022 r. (D. Polan)

Senior+ w Jaszczurowej (foto Senior+)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie