N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Chodź po Beskidach - Przegibek i Wielka Rycerzowa

Chodź po Beskidach - Przegibek i Wielka Rycerzowa

Kolejna listopadowa wycieczka w ramach realizowanego projektu "Chodź po Beskidach" - tym razem odwiedziliśmy Przegibek i Wielką Rycerzową w Żywieckim Parku Krajobrazowym.

Z Rycerki Kolonii zielonym szlakiem

W wycieczce wzięli udział harcerze oraz młodzież szkolna z gminy Mucharz. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej, a także do naszej "wewnętrznej" odznaki "Chodź po Beskidach".

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Rycerce Kolonia, skąd zielonym szlakiem dotarliśmy do przełęczy Przegibek i stojącego tam Schroniska PTTK - a wszystko na wysokości 1000 m n.p.m. Przepiękna przełęcz przywitała nas śniegiem i mgiełką.

Wielka Rycerzowa (1226 m n.p.m.)

Po odpoczynku w schronisku wyszliśmy na dalszą wędrówkę - czerwonym szlakiem, częścią tzw. Worka Raczańskiego - na Wielką Rycerzową (1226 m n.p.m.) do Bacówki PTTK na Rycerzowej. Tutaj żurek, pomidorowa, racuchy z borówkami, kanapki i picie. Dalsza droga to już powrót przez Mładą Horę do Janczykowych Rycerek. Wszystkiego 14 km.

„Chodź po Beskidach"

"Chodź po Beskidach" to projekt realizowany przez harcerzy z ZHP Mucharz i Szkołę Podstawową w Jaszczurowej. Główny cel to poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidów. Projekt współfinansowany jest przez Gminę Mucharz oraz ZHP Mucharz.

Przegibek i Wielka Rycerzowa w Beskidzie Żywieckim (foto R. Kadela)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie