N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Gratulacje dla naszych nauczycieli

Gratulacje dla naszych nauczycieli

3 grudnia 2022 r. podczas Zjazdu Chorągwi Krakowskiej ZHP odznaczono instruktorów naszego środowiska harcerskiego. Dwa dni wcześniej Pan Piotr Wajdzik objął stanowisko dyrektora szkoły w Świnnej Porębie. Gratulujemy.

Odznaczeni nauczyciele - harcerze

Pragnę pogratulować odznaczonym nauczycielom i instruktorom harcerskim działającym z młodzieżą i dziećmi na terenie naszej gminy.

Szczególne uhonorowano dh harcmistrz Dorotę Polan za działalność wychowawczą, opiekuńczą i społeczną. Została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem "Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej". Odznaczenia wręczył Wojewoda Małopolski Łukasza Kmita.

Druhna Dorota Polan od 1993 r. jest instruktorem Hufca ZHP Ziemi Wadowickiej, działa głównie na terenie Gminy Mucharz. Uczestniczy w pracach Komisji Rewizyjnej Hufca, prowadzi hufcową kronikę, podczas letnich obozów harcerskich pełni funkcję kwatermistrza. Jest współtwórczynią bazy harcerskiej w Mucharzu z miejscami noclegowymi i terenem na biwaki, służącej dzieciom i harcerzom z terenu gminy, hufca i chorągwi. Na co dzień jest instruktorem programowym i wychowawcą najstarszej, działających na terenie hufca drużyny harcerskiej – 130 Drużyny Starszoharcerskiej z Mucharza. Druhna Dorota jest członkiem wspierającym i sekretarzem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Wadowice.

Będąc nauczycielem Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej, na terenie wsi i gminy Mucharz wykorzystuje swoją pracę nauczycielską i instruktorską do propagowania zasad harcerskiego wychowania i metody harcerskiej oraz kultywowania tradycji i historii regionu. Jest autorką i współautorką opracowań o historii Gminy Mucharz i literatury Ziemi Wadowickiej.

Podczas uroczystości odznaczono także harcmistrza Roberta Kadelę, na co dzień dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej i wychowawcę instruktora harcerskiego. Pan Robert Kadela uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem "Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej".

Jeszcze raz gratuluję odznaczeń!
Renata Galara, Wójt Gminy Mucharz

Nowy dyrektor

W dniu 7 listopada 2022 r. Wójt Gminy Mucharz Renata Galara oficjalnie wręczyła Panu Piotrowi Wajdzikowi nominację na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnnej Porębie. Swoją funkcję zaczął pełnić od 1 grudnia br. 

Piotr Wajdzik posiada prawie 30-letnie doświadczenie w zakresie oświaty. Wykonywał zawód nauczyciela m.in. w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie, Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej w Mucharzu, czy obecnie w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej. Jest również współzałożycielem LKS „Czarni" Koziniec. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Nowemu Dyrektorowi gratulujemy i życzymy sukcesów!

Gratulacje dla naszych nauczycieli (foto ZHP Wadowice, UG Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie