N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Biblioteka - zapraszamy po nowe książki

Biblioteka - zapraszamy po nowe książki

Zapraszamy do biblioteki. Wiem, wiem, nie lubicie czytać, ale mamy kilka nowości. Każdy, kto przeczyta książkę...

... będzie mądrzejszy. Piękne okładki, kolorowe ilustracje, świetnie wydania, bajki, powieści, kryminały, komiksy, fantastyka - każdy znajdzie coś dla siebie.

Książka powoli – dzień po dniu zupełnie jakby była kroplą wody spadającą na kamień – kształtuje wrażliwość moralną dziecka, jego poczucie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, za dokonywane w życiu wybory, za słowa, gesty, bezustanny własny rozwój.

Zachęca do tego, by być człowiekiem otwartym na innych, dobrym i uczciwym, by żyć mądrze, godnie i pięknie, by nieustannie kształtować samego siebie i każdego dnia brać odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy.

W ostatnim czasie (I semestr) nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa. W jego ramach, dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Mucharzu, zakupiliśmy książki za kwotę 5000 zł. Kilkadziesiąt nowych książek już czeka na Was na półkach naszej biblioteki.

Kornel Makuszyński pisał: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”.

Zapraszamy do przeżycia wspaniałej czytelniczej przygody!

Zobacz także:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie