N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Leskowiec w wykonaniu najmłodszych

Leskowiec w wykonaniu najmłodszych

We wtorek 11 maja 2021 najmłodsi uczniowie z klas 0-III zdobyli Leskowiec. Na wycieczkę wybrali się także rodzice i nauczyciele.

Na Leskowiec z Jaszczurowej

Ponieważ szkołę mamy nieopodal szlaku na Leskowiec - wyszliśmy oczywiście z Pętli autobusowej w Jaszczurowej. Po dwóch i pół godzinie marszu i pokonaniu 5,8 km weszliśmy na wierzchołek Leskowca. Mimo że szczyt leży tak blisko szkoły, wielu zobaczyło go po raz pierwszy.

Wyśmienita pogoda i radość, że wreszcie można gdzieś wyjść, sprzyjały świetnej zabawie. Na szczycie oglądamy Babią Górę z Policą, a między nimi przez przełęcz Krowiarki widoczne dobrze Tatry.

Quiz turystyczny

Kilka chwil później już na Groniu Jana Pawła II wszyscy wzięli udział w quzie turystycznym przygotowanym przez p. Dorotę Targosz - do zdobycia piękne książki oczywiście o górach, ale takie dla najmłodszych. Zwycięzcami zostali Radek Szczurek z klasy I, Jasiu Byrski z klasy II i Ada Mika z klasy III. A pytania nie były proste. No przynajmniej nie wszystkie... Wszyscy za to otrzymali dyplomy zdobywcy szczytu z pamiątkową datą i pieczątką schroniska.

Grill

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się u Igora Urbasia na odpoczynek i kiełbaskę z grilla. Dzięki życzliwości i pomocy jego rodziców oraz dziadka mogliśmy zjeść świetnie wysmażoną kiełbaskę z chlebkiem i napojem.

GKPiRPA

Ten tajemniczy skrót powyżej to - Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To dzięki niej mogliśmy zorganizować quiz z nagrodami oraz zjeść smaczną kiełbaskę. Komisja bardzo nas wspomogła w organizacji wycieczki, bo dla niej ważna jest poprawa naszej sprawności fizycznej i psychicznej oraz minimalizowanie skutków pandemii Covid-19.

I za to dziękujemy.

Leskowiec (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie