N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Orlęta. Grodno '39

Orlęta. Grodno '39

22 września w suskim kinie klasa ósma oraz nauczyciele obejrzeli film "Orlęta. Grodno '39". Wśród oglądających było trzech uczniów, dla których Grodno to miejsce urodzenia i wczesne dzieciństwo.

Orlęta. Grodno '39

„Orlęta. Grodno'39", to nowy film Krzysztofa Łukaszewicza, twórcy m.in. „Lincz" i „Generał Nil", 9 września pojawi się w kinach. To pierwsza polska produkcja dotycząca rosyjskiej agresji na Polskę w pamiętnym wrześniu 1939 roku opowiadająca o obronie Grodna, z udziałem młodzieży i harcerzy, nazwanych przez Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego „nowymi Orlętami".

„Orlęta. Grodno '39" to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych". (Kresy24PL)

Bardzo dziękujemy paniom Dorocie, Violi i Edycie za pomoc w organizacji wyjazdu.

Orlęta. Grodno '39 (foto internet, R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie