N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Chodź po Beskidach - Luboń Wielki

Chodź po Beskidach - Luboń Wielki

Kolejna wycieczka w ramach realizowanego projektu "Chodź po Beskidach 2023". Po rajdzie Powsinóg Beskidzkich tym razem wybraliśmy się na Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym.

Punkty do GOT i odznaki Chodź po Beskidach

W wycieczce wzięli udział harcerze oraz młodzież szkolna z gminy Mucharz. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej (razem 17 pkt), a także do naszej "wewnętrznej" odznaki "Chodź po Beskidach".

Przez Perć Borkowskiego

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Rabce Zaryte, skąd żółtym szlakiem dotarliśmy do Rezerwatu Luboń Wieli i bardzo atrakcyjnego gołoborza – perci Borkowskiego. Trasa okazała się niezwykle malownicza i jednocześnie, jak na Beskidy bardzo wymagająca. Po ok 2,5 h dotarliśmy na szczyt Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.).

Z mapą i kompasem

Przy Schronisku PTTK im. Stanisława Dunin-Borkowskiego posiłek, praca z mapą, kompasem i rozpoznawaniem okolicznych – licznych szczytów: Szczebla, Lubogoszcza, Śnieżnicy, Ćwilina i odległej Mogielicy. Młodzież sporo też dowiedziała się o krajoznawstwie i turystyce okolicznych terenów. Droga powrotna wiodła łagodnym niebieskim szlakiem przez polanę Surówki z pięknym widokiem na Gorce i Tatry i Luboń Mały do Naprawy.

„Chodź po Beskidach"

"Chodź po Beskidach" to projekt realizowany przez harcerzy z ZHP Mucharz i Szkołę Podstawową w Jaszczurowej. Główny cel to poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidów. Projekt współfinansowany jest przez Gminę Mucharz oraz ZHP Mucharz. (R. Kadela)

Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym (foto R. Kadela, D. Polan)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie