N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

11 listopada 2023

11 listopada 2023

11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości – co weszło już do tradycji – spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz, by uczcić tę uroczystość.

Pod Obeliskiem Niepodległości w Mucharzu

W piątek 11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, radni, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz. Harcerze rozdawali biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe ulotki i śpiewniki.

Apel ku pamięci

O godzinie 17.30 odbył się apel niepodległościowy. Na warcie przy Obelisku stanęli harcerze z proporcami drużyny. Obecne były poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i gminnych szkół. Po odśpiewaniu hymnu Delegacje Urzędu Gminy z Panią Wójt Renatą Galarą, Sekretarzem Gminy p. Urszulą Schmitz, Przewodniczącym Rady Gminy p. Pawłem Sukiennikiem i radnymi, przedstawiciele GOKiC w Mucharzu, Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół, harcerze oraz młodzież szkolna i mieszkańcy gminy złożyli pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze. Wzruszające pieśni patriotyczne: „Szary mundur" i „Dziewczyna z granatem" zaśpiewały harcerki – pionierka Marlena Szczurek, ochotniczka Małgorzata Szczygieł i ochotniczka Ada Mika. Na koniec odpalono race, biało-czerwone dymy zasnuły niebo nad Mucharzem....

Reprezentacja SP Jaszczurowa

Szkołę w Jaszczurowej reprezentowało grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież. Poczet sztandarowy stanowili Aleksandra Stawarz, Bartosz Wróbel oraz Mateusz Stawarz.

Msza w intencji Ojczyzny

O godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha została odprawiona przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego i ks. prałata Jana Marcisza msza święta koncelebrowana za Ojczyznę. Po mszy świętej odśpiewano wspólnie pieśni patriotyczne.

Podziękowania

Wójt Gminy Mucharz pani Renata Galara na zakończenie apelu pod obeliskiem wyraziła serdeczne podziękowania organizatorom oraz uczestnikom uroczystości. (D.Polan)

„Pragnę serdecznie podziękować harcerzom za coroczną organizację tej pięknej uroczystości pod naszym Obeliskiem Niepodległości. Dziękuję księdzu proboszczowi Krzysztofowi Strzelichowskiemu za odprawiane w intencji Ojczyzny msze. Dziękuję za uświetnianie obchodów pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół podstawowych gminy, wszystkim delegacjom i Wam, drodzy mieszkańcy. Życzę miłego świętowania razem z Niepodległą".

Renata Galara, Wójt Gminy Mucharz

 Święto Niepodległości w Mucharzu (foto ZHP Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie