N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

14 lutego 2020 r. w Urzędzie Gminy w Mucharzu odbyły się eliminacje gminne XIX Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Nasza drużyna zdobyła I miejsce.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Świnnej Poręby, III Szkoła Podstawowa w Mucharzu.

Ekipa SP Jaszczurowa

  • Kinga Możdżeń
  • Jakub Biel
  • Oliwia Bargiel
  • Patrycja Sitko
  • p. Jadwiga Zielińska - opiekun

Konkurs

Celem ogólnopolskiego konkursu jest zarówno zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII), które leżą na terenie parków krajobrazowych i ich otulin. Na uczestników czeka 5 etapów: szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki i ogólnopolski.

Mieszkamy obok Parku Krajobrazowego Beskidu Małego

Powstał 11.07.1998 r. Park Krajobrazowy Beskidu Małego jest typowo beskidzkim parkiem, w dużej części zalesionym. Jeśli ktoś lubi ciszę, kontakt z naturą, wspaniałe widoki to zdecydowanie jest to miejsce dla niego. Podzielony jest granicą województw.

Park zlokalizowany jest na terenie dwóch województw: małopolskiego i śląskiego. W tym pierwszym rozciąga się pomiędzy Andrychowem na północy, doliną Skawy na wschodzie oraz miejscowością Krzeszów na południu. Cała powierzchnia Parku wynosi 25 770 ha, w tym w Małopolsce jest to 9 049,4 ha. i jest najmłodszym Parkiem Krajobrazowym na terenie województwa małopolskiego. Jego nazwa pochodzi oczywiście od położenia w paśmie górskim Beskidu Małego, części Beskidów Zachodnich (strona www).

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie