N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

14 lutego 2020 r. w Urzędzie Gminy w Mucharzu odbyły się eliminacje gminne XIX Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Nasza drużyna zdobyła I miejsce.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Świnnej Poręby, III Szkoła Podstawowa w Mucharzu.

Ekipa SP Jaszczurowa

  • Kinga Możdżeń
  • Jakub Biel
  • Oliwia Bargiel
  • Patrycja Sitko
  • p. Jadwiga Zielińska - opiekun

Konkurs

Celem ogólnopolskiego konkursu jest zarówno zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII), które leżą na terenie parków krajobrazowych i ich otulin. Na uczestników czeka 5 etapów: szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki i ogólnopolski.

Mieszkamy obok Parku Krajobrazowego Beskidu Małego

Powstał 11.07.1998 r. Park Krajobrazowy Beskidu Małego jest typowo beskidzkim parkiem, w dużej części zalesionym. Jeśli ktoś lubi ciszę, kontakt z naturą, wspaniałe widoki to zdecydowanie jest to miejsce dla niego. Podzielony jest granicą województw.

Park zlokalizowany jest na terenie dwóch województw: małopolskiego i śląskiego. W tym pierwszym rozciąga się pomiędzy Andrychowem na północy, doliną Skawy na wschodzie oraz miejscowością Krzeszów na południu. Cała powierzchnia Parku wynosi 25 770 ha, w tym w Małopolsce jest to 9 049,4 ha. i jest najmłodszym Parkiem Krajobrazowym na terenie województwa małopolskiego. Jego nazwa pochodzi oczywiście od położenia w paśmie górskim Beskidu Małego, części Beskidów Zachodnich (strona www).

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie