N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Konkurs - Poznajemy Parki Krajobrazowe

Konkurs - Poznajemy Parki Krajobrazowe

24 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej odbył się III etap - parkowy XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu jest: „O wodzie w przyrodzie".

Wiedza jaką musieli wykazać się uczestnicy obejmuje wszelkie informacje dotyczące wód powierzchniowych Polski zarówno z geografii jak i biologii, ponadto sprawdzano wiedzę na temat Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny, składające się z uczniów szkół podstawowych klas VI - VIII, reprezentujące gminy z terenu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego (bądź jego otuliny). Młodzież rywalizowała o awans do etapu wojewódzkiego.

Gminę Mucharz reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej w składzie: Zuzanna Warchoł, Natalia Zadora i Kiryl Kalupayeu, którzy w etapie parkowym zajęli III miejsce. W etapie wojewódzkim park będzie reprezentował Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie, drużyna zdobyła najwięcej punktów i zajęła I miejsce. Na II miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Królowej Jadwigi z Choczni, a na IV grupa ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Tarnawy Dolnej. (J. Zielińska)

Konkurs - Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie