N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Harcerska wiosna 2022

Harcerska wiosna 2022

Wiosenna aura sprzyja harcerskiej aktywności. Harcerze mają okazję wykazać się na różnych polach swej działalności, oddać się służbie, wędrówce, pracy i zabawie - zobacz rajd, film, pluszaki i wartę


Na turystycznym szlaku - w Brzeźnicy

W dniach 8-9 kwietnia 2022 harcerze działający na terenie gminy Mucharz uczestniczyli w trzydniowym XXXIX Rajdzie Powitania Wiosny w Brzeźnicy. Wzięło w nim udział ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Mucharskie środowisko reprezentowała 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Podczas rajdu powędrowaliśmy po Pogórzu Wielickim i nadwiślańskimi łęgami. Rajd zorganizowany był wokół tematyki "Dokonaj Niemożliwego", pobijania rekordów, a głównymi bohaterami byli Jasiek Mela i George Mallory. Tradycyjnie już powstały też wielkanocne palmy.


Na filmowym szlaku - na Upalisku

Przygotowania do Rajdu Wiosennego w Brzeźnicy zmobilizowały harcerzy do nagrania "krótkometrażowego" filmu (3 min) z przesłaniem przyrodniczo-ekologicznym na temat pobijania rekordów. Film taki powstał w plenerach Lasu Mucharskiego. Rekord pobito, ale także wysprzątano leśne ścieżki. 


zobacz film "3 minuty z życia szyszki" (YouTube)Dbamy o rozwój duchowy

W okresie przygotowań do Świąt Wielkanocnych 10 kwietnia 2022 r. harcerze wzięli udział w Parafialnej Drodze Krzyżowej drogami Mucharza i pełnili wartę z pochodniami na stacjach Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu budowali Grób Pański w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha BM w Mucharzu, a w Wielki Piątek wraz ze strażakami pełnili wartę przy Grobie Pańskim.


Solidarni z Ukrainą

Mały harcerski wkład, za to z wielką empatią - harcerze zebrali dwa kartony pluszaków, ubrali je w niebiesko-żółte kokardy i przekazali Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi z przeznaczeniem podarowania dzieciom z Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu transportu harcerzy na Rajd Powitania Wiosny.

Harcerze środowiska mucharskiego

Tekst, foto: D. Polan, S. Sikora, T. Kadela

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie