N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Oczyszczalnia w Jaszczurowej

Oczyszczalnia w Jaszczurowej

W piątek 29 kwietnia 2022 uczniowie klas 4 i 5 odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Jaszczurowej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca oczyszczali jest bardzo ważna dla ludzi i środowiska.

Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji

Panowie: Michał Wata i Stanisław Mika oprowadzili uczniów po obiekcie i pokazali oraz omówili, na czym polega cały proces oczyszczania ścieków, które pochodzą z domostw gminy Mucharz.

Oczyszczalnia pracuje od września 2003 r. i jest to oczyszczalnia mechaniczno – biologiczna. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają ścieki na każdym etapie oczyszczania oraz dowiedzieli się jak pożyteczne są bakterie, które rozkładają w ściekach szkodliwe substancje organiczne. Dowiedzieli się również, jak ważne jest dbanie o kanalizację i jakich odpadów nie wolno wrzucać do toalet, bo może to doprowadzić do awarii systemu kanalizacji.

Na koniec dzieci oglądały ścieki przez mikroskop, jak stwierdziły nie był to miły widok, w obrazie mikroskopowym widoczne były pasożyty. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca oczyszczali ścieków jest bardzo ważna dla ludzi i środowiska. (J. Zielińska)

Dziękujemy kierownikowi GZWiK p. Józefowi Śliwie oraz p. Michałowi Wacie i p. Stanisławowi Mice za umożliwienie zwiedzenia i oprowadzenie po oczyszczalni.

Oczyszczalnia w Jaszczurowej (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie