N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

XXXVI Rajd Powitania Wiosny

XXXVI Rajd Powitania Wiosny

Harcerze z naszego środowiska w dniach 31 marca do 2 kwietnia wzięli udział w XXXVI Rajdzie Powitania Wiosny „K.A.R.P.", organizowanym przez Szczep Harcerski „Kontynent" w Zatorze.

XXXVI Rajd Powitania Wiosny

Podczas rajdu harcerze przemierzyli ponad 20 km tras wokół Zatora, poznając na punktach kontrolnych legendy oraz nieco historii księstwa oświęcimskiego i zatorskiego, do którego należały kiedyś ziemie dzisiejszej gminy Mucharz.

Obiad z kuchenki turystycznej
W trakcie wędrówki harcerze własnoręcznie przygotowali posiłek. Samodzielnie ugotowane leczo na trasie dało wiele satysfakcji. Kuchenki turystyczne, trochę warzyw, mięsa, przypraw i już. „Stu trzydziestu..." ma doświadczenie w gotowaniu w terenie. Harcerze robią to rok rocznie podczas wędrówek w góry.

Przy kominku
Rajd uzupełniły spotkania przy kominku z prezentacją własnych środowisk i miejsc zamieszkania oraz stworzenie palm wielkanocnych. W rajdzie wzięło udział prawie 250 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z Hufca Ziemi Wadowickiej.

Cel rajdu...

Cel naszego uczestnictwa w rajdzie? - integracja środowiska, nauczenie samodzielności, współdziałanie w grupie, wykonanie zadania zespołowego, umiejętność poruszania się z mapą w terenie, trzy dni bez komórki i komputera - został zrealizowany!

XXXVI Rajd Powitania Wiosny (foto ZHP Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie