N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Biwak harcerski 2023

Biwak harcerski 2023

Przed wakacjami harcerze zorganizowali dwudniowy biwak w mucharskiej harcówce pod Upaliskiem.

Biwak harcerski 2023

W dniach 16-17 czerwca 2023 w mucharskiej harcówce odbył się biwak kończący też rok szkolny i harcerski. Wakacje to już czas obozów i odpoczynku.

Bieg Patrolowy

Podczas biwaku odbyła się gra i bieg patrolowy. Do zaliczenia było 9 punktów patrolowych oraz kilkanaście zadań. Trasa wiodła Lasem Mucharskim oraz drogami i ścieżkami Mucharza. Odwiedziliśmy też dom p. Małgosi Gajdy-Durdy, gdzie znalazł się jeden z punktów (Dziękujemy!)

Ognisko

Wieczorem ognisko - watra przygotowana przez Martynę i Bertę z gawędą naszego gościa dh pwd. Kamila Pacułta, drużynowego 6 DSTH "Dioryt"

Przyrzeczenie

Późnym wieczorem część najważniejsza. Wyszliśmy wszyscy na Górę Przyrzeczeń, gdzie odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie. Miejsce zostało przygotowane przez wędrowników - Zuzię, Martynę i Samuela. Była flaga państwowa, krzyże, proporce i harcerski ogień. Gawędę wygłosił i przyrzeczenie przyjął hm. Robert Kadela w obecności instruktorów - hm. Doroty Polan, pwd. Kamila Pacyłta. Krzyże wręczył dh drużynowy Tomek Kadela H. O.

Przyrzeczenie złożyli

  • Julia Fidelus 
  • Dominika Matuszyk
  • Julia Drąg
  • Ada Mika 
  • Małgorzata Szczygieł 
  • Kirył Kołupajeu 
  • Adrian Minikovich 
  • Arseni Minikovich 

Przyznanie stopni, sprawności, odznak

Po przyrzeczeniu, przy ognisku, przy harcówce odczytano rozkaz z przyznanymi sprawnościami i stopniami, Wręczono chusty i plakietki drużyny. Po raz pierwszy przyznano także odznakę "Chodź po Beskidach"

Drugi dzień biwaku

W drugim dniu od rana zajęcia harcerski z nauką musztry. Przeprowadził ją dh phm. Jakub Zwijacz ze Skawiny. Później apel. Każdy wyjechał z biwaku ze zdjęciami z imprez harcerskich 2022/2023.

Nieobecni

Pozdrawiamy wszystkich nieobecnych i usprawiedliwionych z różnych powodów na biwaku. Wiemy, że chcieliście uczestniczyć i Wam na tym zależało. Nic straconego! Druhu Benjaminie - głowa do góry - spotkamy się po wakacjach. Też z Zosią, Nikodemem, Jaśkiem, Wiktorem. Czekamy też na innych...

Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy

Zobacz także

Biwak 2023 (foto ZHP Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie