N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

11 listopada 2019

11 listopada 2019

W niedzielę 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu późnym popołudniem pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz.

Pod Obeliskiem Niepodległości w Mucharzu

W niedzielę 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz. Rozdano okolicznościowe plakietki, widokówki i biało-czerwone chorągiewki.

W hołdzie walczącym o Niepodległość

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.30 apelem niepodległościowym. Uświetniły je sztandary Ochotniczych Straży Pożarnych i gminnych szkół oraz proporce harcerskich drużyn. Po odśpiewaniu hymnu Delegacje Urzędu Gminy z Panią Wójt Renatą Galarą, Sekretarzem Gminy p. Pawłem Paździorą, Przewodniczącym Rady Gminy p. Mirosławem Wójcikiem i radnymi, delegacje szkół z dyrektorami: p. Elżbietą Sikorą, p. Beatą Polak i p. Robertem Kadelą, OSP, drużyn harcerskich oraz młodzież szkolna i mieszkańcy gminy złożyli pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze.

W intencji Ojczyzny

O godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha odprawiona została msza święta za Ojczyznę w koncelebrze przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego.

Ojcowie Niepodległej Polski

Po mszy miała miejsce prezentacja multimedialna ukazująca drogę Polaków do odzyskania niepodległości oraz prezentująca wybitne postaci Ojców Niepodległości. Na koniec zebrani odśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Prezentację przygotowali harcerze oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej: Oliwia Mosór, Kinga Możdżeń i Karol Paździor.

Harcerska służba

W godzinach przedpołudniowych Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości w Wadowicach, zaciągając wartę pod pomnikiem 12 pułku piechoty - Andżelika Mika i Kacper Konopka. (D. Polan)

Święto Niepodległości (foto D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie