N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Różanecznika

Dzień Różanecznika

Dzień Różanecznika - czyli spotkanie dzieci, młodzieży, rodziców, pracowników szkoły, nauczycieli i zaproszonych gości za nami. Wszystko było w tym dniu ważne, ale chyba pogoda – najważniejsza. Od rana jej wypatrywaliśmy.

Sadzimy różaneczniki

Szkolny ogród od wielu lat przyciąga uwagę kolorytem, kwiatami i wiosennym zapachem różanecznika. Jest wielki i piękny. Chcieliśmy mieć także w nim własny wkład. Każda klasa z wychowawcą zasadziła azalię, która została oznaczona pamiątkową tabliczką. Zadaniem dzieci będzie opieka nad swoim kwiatem. Nauczyciele zasadzili zaś magnolię, która ozdobi wejście do szkoły. Pani wójt, która zaszczyciła nas obecnością i wzięła udział w uroczystości, podarowała nam rododendron – ale musiała posadzić go własnoręcznie.

Otwarcie boiska

To drugi ważny punkt programu. Od jesieni 2020 roku trwały prace polegające na modernizacji istniejącego przy szkole asfaltowego boiska sportowego poprzez wymianę nawierzchni oraz urządzeń sportowych i rekreacyjnych. Pieniądze na projekt wyłożył Urząd Marszałkowski oraz gmina Mucharz.

Punktualnie o godzinie 16.00 pani wójt Renata Galara oraz uczniowie z każdej klasy dokonali przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Boisko oficjalnie zostało oddane do użytku. Odbył się mecz piłki siatkowej między drużyną naszych absolwentek a męską reprezentacją szkoły. Zwyciężyły dziewczęta! Boisko wymaga jeszcze kilku prac – nawiezienia ziemi, posiania trawy, ale wszystko w swoim czasie. Z okazji otwarcia obiektu nasi szkolni sportowcy otrzymali od pani wójt piłkę do koszykówki - rozegrają nią z pewnością niejeden zwycięski mecz.

Konkurs plastyczny

Przed piknikiem ogłosiliśmy konkurs plastyczny "Szkoła kwitnąca różanecznikiem". Powstało kilkadziesiąt prac – od komputerowych grafik po papieroplastykę. Jury wyłoniło najlepsze prace w dwóch kategoriach. Najlepszych zostali nagrodzeni sadzonkami różanecznika i materiałami plastycznymi, wszyscy uczestnicy otrzymali różanecznikową widokówkę.

Klasy 0-III

  • I miejsce – Igor Urbaś
  • II miejsce – Richards Alex
  • III miejsce – Marta Hareńczyk

Klasy IV-VIII

  • I miejsce – Aleksandra Kopeć
  • II miejsce – Rozalia Mikołajek
  • III miejsce – Adam Płotek

Podziękowanie

Podczas pikniku można było skorzystać z harcerskiej ścianki wspinaczkowej, poskakać w dmuchanym zamku, zjeść kiełbaskę i smaczne ciasto.

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim gościom za udział w imprezie i wsparcie szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do pani wójt za uczestnictwo w pikniku, otwarcie z dziećmi nowego boiska, piłkę do kosza i sadzonkę.

Dziękujemy rodzicom za wspólne spędzenie czasu i świetne ciasto, strażakom z Mucharza i Jaszczurowej za pomoc organizacyjną, Hufcowi Ziemi Wadowickiej i Fundacji Skaut za wypożyczenie ścianki, zamku i samochodu, absolwentom naszej szkoły za udział.

Solidarność z Białorusią

Solidaryzowaliśmy się w tym dniu także z Białorusią – życząc jej wolności i suwerenności, a rodzinom mieszkającym u nas korzystania z wolności. (D. Polan)

 Dzień Różanecznika (foto D. Polan, T. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie