N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Polica i Hala Krupowa

Polica i Hala Krupowa

W dniach 14-16 czerwca odbyły się trzy wycieczki na Policę w Beskidzie Żywieckim dla dzieci klas 4-8 z trzech gminnych szkół. Turystyka górska pełną parą, a wszystko w ramach profilaktyki i minimalizowania skutków pandemii Covid-19.

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Wycieczki dla dzieci szkolnych klas 4-8 zorganizowano w ramach wsparcia i poprawy ogólnej sprawności fizycznej oraz zdrowia psychicznego. Główny cel to oczywiście poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży, ale także minimalizowanie skutków pandemii Covid-19, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidu Żywieckiego. Już wcześniej, końcem maja komisja była inicjatorem wyjścia w teren dzieci młodszych z klas 0-3, wtedy na Leskowiec i Grotę Wierchy.

„Chodź po Beskidach"
Sponsorem i promotorem imprez była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaś za organizację odpowiedzialni byli instruktorzy ZHP z Mucharza, od lat organizujący wycieczki w ramach projektu „Chodź po Beskidach" i „Zdobywamy Koronę Beskidów".

Polica
Za cel wypraw wybrano pasmo Policy, bardzo atrakcyjne pod względem krajoznawczym, kulturowym i historycznym. Przez trzy dni trzy szkoły z gminy Mucharz – SP Jaszczurowa, SP Świnna Poręba i SP Mucharz ze swoimi wychowawcami i instruktorami wędrowały tą samą trasą – z przełęczy Zubrzyckiej przez górę Czyrniec, na Policę i dalej do Schroniska PTTK na Hali Krupowej i do Sidziny Wielkiej Polany.

Nie samo chodzenie...
W trakcie wycieczek promowano zdrowy tryb życia, bez używek, komputera i komórki oraz postawiono na poznanie historii, tradycji i regionalizmów odwiedzanych terenów. Na Kucałowej Przełęczy obok schroniska przez trzy dni odbywały się konkursy pod nazwą „Polica", z wiedzy turystycznej i informacji poznanych podczas wycieczek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami turystycznymi „Everest. Niesamowita historia", „Szlaki polskich gór" i „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" zakupionymi przez GKPiRPA z Mucharza.

Podziękowania
Organizacja wycieczek nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jej przewodniczącej p. Justyny Potocznej oraz instruktorów ZHP p. Doroty Polan i p. Roberta Kadeli. Dziękujemy.

Polica i Hala Krupowa

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie