N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Inauguracja roku harcerskiego w Brzesku

Inauguracja roku harcerskiego w Brzesku

18 września ponad stuosobowa reprezentacja Hufca Ziemi Wadowickiej - w tym z naszego środowiska ZHP wzięła udział w Inauguracji Roku Harcerskiego w Brzesku.

„Upalisko" z Mucharza w Brzesku

Nasze środowisko reprezentowała 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza" – patrol „Upalisko". Podczas miejskiej gry poznaliśmy Brzesko, jego bogatą historię i teraźniejszość. 20 kilometrowa trasa po mieście, oparta na internetowej aplikacji TerraRun prowadziła jego najciekawszymi zakątkami. Odwiedzić i jednocześnie zdobyć można było 29 punktów miasta.

„Wszyscy Byliśmy Harcerzami"

Pomimo kapryśnej pogody oraz ponad tysiąc sześciuset osobowej rzeszy zuchów, harcerzy i instruktorów Chorągwi Krakowskiej ZHP, będącej dla organizatorów sporym wyzwaniem logistycznym wszyscy świetnie się bawili. W trakcie inauguracyjnych zmagań pomogliśmy pobić rekord Polski i razem z 1046 osobami zatańczyliśmy „Jerusalema Dance" na brzeskim rynku (rekord zapisany w księdze Guinesa). Dzień zakończył koncert rokowego zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami".

Naładowani pozytywną energią rozpoczynamy kolejny harcerski rok.

Inauguracja w Brzesku (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie