N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Ślubowanie klasy I 2021/2022

Ślubowanie klasy I 2021/2022

W dniu 10 listopada odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej. Złożyło je 10 uczniów naszej szkoły.

Ślubowanie

W przeddzień Święta Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole podniosłą uroczystość Ślubowania klasy I. W obecności pana dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów, pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym udowodnili, że gotowi są podjąć trud szkolnej nauki.

Wykazali się odwagą i sprytem w konkurencjach sprawnościowych, ale też umiejętnością współpracy, zaangażowaniem i wiedzą na temat ojczyzny - Polski. Na scenie zachowywali się jak wytrawni aktorzy: bawili się, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a wszystko prawie bez tremy.

Następnie w atmosferze niezwykłej powagi wszyscy odśpiewali hymn państwowy, po którym nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania przez uczniów klasy I. Potem pan dyrektor dokonał aktu pasowania, czym przypieczętował przyjęcie pierwszoklasistów do grona pełnoprawnych uczniów.

Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas starszych. Przypomniana została historia sprzed 103 lat. Historia walki narodu polskiego i zdobycia niepodległości po 123 latach niewoli. (D. Targosz, wychowawczyni klasy I)

Ślubowanie 2021/2022 (foto D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie